July Tournament Results

JULY 2012

 

 

Sylvano Tennis Academy Fourth of July Open

Kunal Wadwani – B18s Winner

Arianna Chen – G18s Winner

Zachary Hewlin – B16s Winner

Ratheya Rajakumar – G14s Winner

Ryan Loke – B12s Winner

Jonathan Li – B18s Finalist

Naved Krishnamurthy – B14s Finalist

Rini Vasan – G12s Finalist

Maxim Baban – B16s 3rd Place

Yasmine Ramadan – G14s 3rd Place

Mukund Madabhushi – B12s 3rd Place

 

ALAMEDA JR. OPEN

Ratheya Rajakumar – G14s Winner

Yasmine Ramadan – G14s Finalist

 

Lafayette Tennis Club Summer Junior Challenger

Lauren Seale – G12s 4th Place

 

Tiburon Summer Jr. Open

Kunal Wadwani – G18s Winner

Neeka Nikfar – G12s Winner

Jozephine Yen – G12s Finalist

Hina Inoue – G12s 3rd Place

 

USTA Regional Tournament Segment- July (Sacramento)

J. T. Nishimura – B16s Winner

Jerod Mah – B14s Winner

Victor Pham – B16s Finalist

Paul Barretto – B14s 3rd Place

Matthew Gonzalgo – B12s Finalist

Michael Wan – B12s 4th Place

Felicity Maltby – G16s 5th Place

 

Ryan Meyer/ Darra Silverman Junior Open

Kunal Wadwani – B18s Winner

Connie Ma – G12s Winner

Shiv Wadwani – B18s 3rd Place

 

De Anza July Junior Challenger

Ryan Loke – B14s Winner

Andrew Wang – B12s Winner

 

Fremont Tennis Center Junior Open & Challenger

Yasmine Ramadan – G14s Finalist

Neel Bedekar – B18s 3rd Place

Rini Vasan – G12s 3rd Place

Max Heerinckx – B16s 4th Place

Stephanie Nguyen G12s Winner Challenger

Hershal Bhatia – B16s 4th Place Challenger

 

Hunter Gallaway’s Jr.Challenger

Preston Massey-Blake – B14s Winner

 

Bentley School Open

Winston Yu – B14s Winner

Cameron Backman – B16s Finalist

Sendoor Kumar – B14s 3rd Place

Kimberly Yeung – G14s 3rd Place

 

Copper River Junior Open

Alena Pruett – G12s Finalist

Ratheya Rajakumar – G16s 3rd Place

Eric Dennis – B16s 4th Place

 

Pasadera Junior Open and Challenger

Neel Bedekar – B18s Winner

Cameron Backman – B16s Winner

 

De Anza Cupertino Junior Challenger

Gabriel Owens – G16s Winner

Julia Owens – G14s Winner

Chirag Narayanakere- B18s Finalist

Andrew Wang – B12s 3rd Place

Nadia Ghaffari – G14s 4th Place

Annissa Mu – G12s 4th Place

 

City of Oakland Junior Open

Stephanie Doan – G12s Finalist

Sendoor Kumar – B14s 3rd Place

Preston Massey-Blake – B14s 4th Place

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Share This

Share this page with your friends!